2D/3D Animasyon Video Ajansı - Markanıza Prestij Katın

Animasyonlu video, hikayenizi daha kapsamlı bir şekilde anlatmanıza yardımcı olabilecek ilgi çekici bir araçtır.

İnsanların %65’i görsel ağırlıklı bir algıya sahiptir ve beyne iletilen bilgilerin %90’ı görseldir.

Moleküler biyolog John Medina’ya göre görme, beynimizin kaynaklarının yarısını kaplayan en baskın duyumuzdur. Ve görsel bilgiler metinden 60.000 kat daha hızlı işlenir.

Bu sebepten dolayı sosyal medyada görsel içeriklere doğru kaçınılmaz bir geçiş yaşanmıştır.

Daha geçen yıl, kişi başına düşen video gönderilerinin sayısı yalnızca ABD’de %94 arttı. Şu anda Facebook, her gün ortalama 4 milyardan fazla video akışı gerçekleştiriyor .

Bunun yanı sıra, resimlerin hatırlanma olasılığının kelimelerden daha fazla olduğu yapılan birçok bilimsel araştırma tarafından doğrulanmıştır.

Pazarlama stratejilerinizde daha fazla video kullanmak istemenizi sağlayacak bazı istatistikler:

  • Bir açılış sayfasına video eklemek, dönüşümleri %80 oranında artırabilir
  • Bir videoyu izledikten sonra, kullanıcıların %64’ünün çevrimiçi bir ürün satın alma olasılığı daha yüksektir
  • Tüm çevrimiçi etkinliğin 1/3’ü video izlemeye harcanıyor
  • Yöneticilerin %50’si bir videoda bir ürün/hizmet gördükten sonra daha fazla bilgi edinmek için araştırma yapıyor
  • YouTube’a göre YouTube kullanıcıları ayda 3 milyar saatten fazla video izliyor

Video içerikler, içerik pazarlama stratejileri açısından yeni yeni önem kazanmaya başladığından ürününüzü pazarlamak için onu kullanmaya başlamanın tam zamanı.

Harika, ama Neden Animasyonlu Video?

Görüntüleyenlerin dikkatini çekmeye çalışan bu kadar çok sayıda video varken, şirketlerin gürültüyü kesmesi zorlaşıyor.

Başka bir konuşan kafa veya sıkıcı bir açıklayıcı video işe yaramaz. Etkileşime ihtiyacınız var ve animasyonlu video bunu elde etmenize yardımcı olacak.

Tüketicilerin çoğu video içeriğini okumaya tercih ediyor. Tüketici tercihi, içerik pazarlamasında video patlamasına yol açacaktır .

Video daha çok dönüştürme ve olası satış yaratma için kullanılacak. Pek çok potansiyel alıcı, satış görevlileriyle konuşmak istemiyor. Dönüşüm hunisinin alt kısmı, videoların ve animasyonların sonraki aşamalarda satışları etkileyebileceği yerdir.

Farklı durumlarda hangi videoların işe yaradığını bulmak için birçok deneme olacak. Animasyon, konuşan kafalar, oyuncular, CGI. Bir videoda tanıtımlar, kancalar ve harekete geçirici mesajlar nasıl sunulur? Ancak animasyonun bu karışımda kalıcı bir gücü var.

Animasyonun diğer görsel türlerinden daha iyi çalışmasının birkaç nedeni vardır:

Animasyon İzleyicinin Dikkatini Çekiyor

İnternet kullanıcılarının dikkat süreleri kısadır ve yalnızca bu kadar zamanını bir video veya makaleye harcarlar. Animasyon, izleyicilerde yankılanan duyguları uyandırır . Sohbetleri ateşler ve kitlenizin hikayeyi takip etmesini sağlar.

Ayrıca, günümüzde insanlar müdahaleci pazarlama reklamlarına alışmıştır. Genellikle reklamların yarattığı tüm beyaz gürültüyü görürler. Ancak animasyonun bir pazarlama aracı olduğu daha az bilinir. Bu nedenle, insanların geleneksel reklamlardan ziyade animasyonlu videolara dikkat etmesi daha olasıdır.

Güzel bir örnek Google Doodles’tır . Bu sevimli animasyonlar, sadece üzerlerine tıklama isteği uyandırıyor.

google doodle animasyonu

Animasyon Karmaşık Konuları Basitleştiriyor

Animasyonlu video, metin veya canlı videoların yapamayacağı kavramları hayata geçirir. Bir düşünün: karakterlerinizin istediğiniz kadar konuşmasını, uçmasını veya zamanda yolculuk yapmasını sağlayabilirsiniz . Animasyon yardımıyla mekanizmaların ve süreçlerin nasıl çalıştığını gösterebilirsiniz.

Açıklama için animasyon kullanmanın harika bir örneği TED-Ed’dir . Henüz YouTube kanalına kaydolmadıysanız, tam zamanı. 3 milyondan fazla abonesi var ve YouTube’daki en popüler eğitim kanallarından biri.

Ekip tarafından oluşturulan videoların çoğu animasyon kullanır. Yediğiniz yemeğin beyninizi nasıl etkilediği veya baledeki “en zor hareketin” fiziği gibi başka türlü zor konuları basitleştirir.

fizik ve bale

Bir ürün demo videosunun nasıl oluşturulacağına ilişkin temel ipuçlarına ve en iyi uygulama örneklerine göz atın .

Animasyon Anıları Geri Getiriyor

Çoğumuz çizgi filmleri çocukluğumuzun güzel zamanlarıyla ilişkilendiririz. Animasyon, bizi en güçlü duygulardan biri olan nostaljik yapabilir. Göre çalışmalar , nostalji, tüm olumsuz duygular ve mücadele depresyon filtrelemek için güce sahiptir.

Nostaljiyi pazarlamada kullanmanın daha fazla nedeni için Search Engine Journal tarafından hazırlanan bu slayt gösterisine göz atın .

nostalji

Animasyon Eğlencelidir

İnsanlar iş konuşsalar veya eğitim alsalar bile eğlenmeyi severler. Videonuz YouTube, Facebook ve diğer sosyal medya kanallarında ne kadar eğlenceli olursa, o kadar çok kişi paylaşacaktır. Animasyon, eğlence faktörüne 10 puan ekler.

İlham almak için Motion Authors tarafından oluşturulan bu sevimli Oduncu Partisi animasyon videosunu izleyin . Tatlıdır, komiktir ve eğlencelidir. Bir videonun viral hale gelmesi ve orman yangını gibi sosyal medyada yayılması için gereken her şey.

Her Şeye Uygun Animasyon

Animasyon, herhangi bir pazarlama ihtiyacı için iyi çalışır: ürün açıklayıcı videolar, bilgi grafikleri ve sürüm duyuruları. Önde gelen şirketlerin pazarlamacıları bu trendin farkında. Bu, HubSpot , Video Brewery ve Switch Video tarafından toplanan en iyi 50 açıklayıcı videodan neden sadece 7’sinin animasyonsuz olduğunu açıklıyor .

animasyonlu-vs-animasyonsuz

Animasyon Yapımı Nispeten Ucuz

Sosyal medya kanallarınız için animasyon kullanmanın en büyük avantajlarından biri, canlı videolardan daha ucuz olmasıdır. Video prodüksiyonu binlerce dolar harcamayı gerektirir. Sözcü aranıyor, aktörler, filmin çekilmesi ve kesilmesi. Bunun yerine, mükemmel bir animasyonlu açıklayıcı video oluşturmak için bu çabanın sadece bir kısmına ihtiyacınız var.

Video Pazarlama Ne Kadar Güçlü Olacak?

Yıl sonuna kadar, tüketici internet video trafiği dünyadaki tüm internet trafiğinin %80’ini oluşturacak. Video interneti domine edecek. Video, internet kullanıcılarının bilgiyi nasıl tüketeceği konusunda birincil ortam olacaktır. Video bilgi grafiğinin geleceğine göz atın .

video infografik kapağı

İşte Başlamanız için Bazı Animasyonlu Video Araçları

Animatron : harika bir ücretsiz çevrimiçi animasyon yapımcısı. Sıfırdan kendi animasyonları oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca Market’te bulunan yüzlerce önceden animasyonlu nesneyi kullanmak da mümkündür. Aracın harika yanı, en son HTML5 teknolojisini kullanmasıdır. Böylece içinde oluşturulan animasyonlar herhangi bir cihazda ve herhangi bir tarayıcıda oynatılacaktır.

animatron

Animoto : fotoğraflardan videolar oluşturmak için güzel bir araç. Çok sayıda şablon sunar. Tek yapmanız gereken bir stil seçmek, resimlerinizi ve metninizi yüklemek. Gerisini program halleder. Paketler ayda 8 ABD dolarından başlar. 14 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

animasyon

Animasyon konusunda ciddiyseniz, gelişmiş animasyon oluşturmak için bu 15 en iyi HTML5 aracına göz atın .

Animasyonlu Videoyu Sosyal Medya Stratejinizde Nasıl Kullanırsınız?

Şimdiye kadar sizi sosyal medya kanallarınızda daha fazla animasyon kullanmaya ikna etmeliydik. Video stratejinizi başarılı kılmak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Videolarınızı Kısa Tutun

Özellikle Facebook’ta, çünkü bunlar YouTube’dan yaklaşık 10 kat daha kısa olma eğilimindedir . Tasty by BuzzFeed, kısa videoların Facebook’ta ne kadar başarılı olabileceğinin harika bir örneğidir.

Başarının anahtarı mı?

Kısa, eğlenceli ve ilk saniyeden itibaren izleyiciyi içine çekiyorlar.

Ve animasyon kullanmasalar bile, stratejilerinden bir şeyler öğrenmek mantıklı olacaktır. Sonuçta, kim Facebook’ta 30 milyon takipçiye sahip olmak istemez ki?

lezzetli

Otomatik Oynatmayı Aklınızda Tutun

Haber Kaynağındaki videolar otomatik olarak oynatılmaya başlar. Bir video yaratıcısı olarak, daha ilk kareden insanların dikkatini çekebilmelisiniz. Ayrıca, Haber Kaynağındaki videoların sessizce oynatıldığını unutmayın. Ses olmadan dikkat çekmeliler. Bu bağlamda, bir animasyon mucizeler yaratabilir.

İnsanların Kendilerini İyi Hissetmelerini Sağlayın

Sosyal medya için videolar oluştururken, insanların bir arkadaştan gelen bir fotoğrafın veya bir aile üyesinin durum güncellemesinin yanında Haber Kaynağı’nda yarattıklarınızı keşfedeceklerinin farkında olmalısınız. Videonuz için daha fazla paylaşım ve beğeni almak istiyorsanız, onu izleyicilere çekici hale getirin. Sonuçta, insanlar kendilerini diğer insanların önünde iyi gösteren şeyleri paylaşırlar.

İyi bir örnek, Facebook’un Arkadaş Yıldönümü videolarıdır. Bağlama mükemmel bir şekilde uyuyorlar ve hepsi mutlulukla ilgili!

facebook-arkadaş-yıldönümü

Farklı Medya Kanallarında Farklı Video Türlerini Kullanın

YouTube eğitim içindir, Facebook’un kişisel bir dokunuşu vardır . Twitter etkileşim için, Snapchat ise dikkat çekmek için harikadır. Videolarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için farklı kanallar için farklı video türleri kullanmak istiyorsunuz. Animasyon, pazarlamanız için hangi türün en iyi sonucu verdiğini denemenize ve görmenize olanak tanır.

facebook-kişisel-paylaşılabilir

Diğer İçerik Türlerini Canlandırmaya Çalışın

Video kral olsa da, kesinlikle sosyal medyanızda paylaştığınız tek görsel olmamalıdır. BuzzSumo tarafından yapılan bir araştırma , infografik, “Neden” gönderilerinin ve listelerinin de en fazla paylaşımı alma olasılığının yüksek olduğunu ortaya koyuyor.

içerik türüne göre paylaşımlar

Neden bir liste içeren trend bir konu hakkında animasyonlu bir “Neden” infografik yapmayı denemiyorsunuz? Muhtemelen günler içinde viral olacak.

Uzun Hikayeyi Kısa Kesmek İçin…

Video, güçlü bir pazarlama aracıdır ve animasyon, kaçırmak istemeyeceğiniz trend olan bir video türüdür. Animasyon, işletmenizin izleyiciler, beğeniler ve paylaşımlar elde etmek için ihtiyaç duyduğu şey olabilir. İzleyicilere hitap eder ve duyguları pazarlar. Ayrıca düzinelerce kullanım durumu vardır ve oluşturulması kolaydır.

İş için animasyon kullanmayı denediniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş!